Do hledáčku World’s 50 Best se dostaly i hotely

12.01.2023AtBars

Organizační tým 50 Best, jenž každý rok zveřejňuje žebříček padesáti nejlepších barů a restaurací světa, se nově zaměří také na hotelové provozy. Poprvé budou výsledky hlasování World’s 50 Best Hotels zveřejněny letos v září.

World’s 50 Best Hotels je prvním globálním projektem 50 Best od roku 2009, kdy k hodnocení restaurací přibyl barový žebříček. „Za posledních dvacet let se snaše žebříčky staly mezinárodně vyhledávaným a uznávaným zdrojem spolehlivých informací o nejlepších restauracích a barech po celém světě, a tak je jen přirozené, že jsme se rozhodli tento pomyslný kruh uzavřít a zaměřit se také na hotely. Zajímá nás celá oblast pohostinství a jsme přesvědčeni o tom, že právě teď je ten správný čas zaostřit pozornost na hotelové provozy, jež se stále ještě vyrovnávají s dopady pandemie,“ zdůvodňuje toto rozhodnutí výkonný ředitel 50 Best Tim Brooke-Webb a pokračuje: „Naším cílem je vytvořit platformu poskytující všem těm, kdo milují cestování, informace o nejlepších hotelech světa a skvělých lidech, kteří za nimi stojí, a pomoci jim s výběrem ideálního místa pobytu.“

Mechanismus hlasování World’s 50 Best Hotels je obdobný jako v případě restauračního a barového žebříčku. Svět byl pro jeho účely rozdělen do devíti regionů a pro každý z nich byl vybrán z řad novinářů a publicistů věnujících se gastronomii a cestování academy chair. Jeho úkolem bylo sestavit z lokálních novinářů, nadšenců do cestování, lidí, kteří hodně cestují z povahy své profese, hoteliérů a osobností zabývajících se vzděláváním v oblasti hotelnictví panel akademiků. Výsledkem je seznam 580 hlasujících, jejichž identita zůstává utajena. Každý z nich bude hlasovat pro sedm hotelů, v nichž v posledních dvou letech (od dubna 2023 zpětně) pobýval a odvezl si z nich ty nejlepší zážitky, co se ubytování, služeb a pohostinnosti týče. Hlasování probíhá na zabezpečené stránce, nikdo nemá možnost kontrolovat nebo ovlivňovat jeho průběh. Hodnocení se současně neúčastní nikdo ze zaměstnanců 50 Best nebo sponzorů. Není ani možné, aby se hotely o zařazení do seznamu samy ucházely a má-li některý z hlasujících finanční vazby na některé z ubytovacích zařízení, nemůže pro něj hlasovat.

Vyhlášení výsledků premiérového žebříčku The World’s 50 Best Hotels je naplánováno na září tohoto roku. Uskuteční se v rámci slavnostního galavečera, jenž bude zarámován třídenním doprovodným programem.

@mohlo by vás zajímat