World Class se už podeváté hlásí o pozornost

12.01.2023AtBars

Už jen dva týdny a pár dnů zbývají do startu devátého ročníku prestižní barmanské soutěže World Class v České republice. Na jeho vítěze čeká opět cesta do velmi atraktivní lokace – globální finále se tentokrát uskuteční v brazilském São Paulu.

Osmý ročník soutěže Diageo Reserve World Class byl z českého pohledu velmi vydařený. Víťa Cirok, jenž Českou republiku na globálním finále v Sydney reprezentoval, navázal na svůj úspěch z roku 2015 a skončil na krásném třetím místě. Vítězem se stal jeho kamarád a někdejší barový kolega Adrián Michalčík, který v Austrálii reprezentoval Norsko, kde už několik let žije a pracuje. I pro něj to byla druhá úspěšná účast na globálním World Class finále – poprvé do něj výrazně promluvil jakožto zástupce České republiky v roce 2016. Oba jsou tak jasným důkazem vysoké úrovně našich barmanů i toho, že úspěchu lze dosáhnout, pokud se o to člověk přičiní. „Snil jsem o tomhle momentu roky a tvrdě jsem pracoval na tom, abych svého cíle dosáhl,“ prohlásil Adrián krátce po vítězství a rovněž Víťa potvrdil, že se snad nikdy na nic tak důkladně nepřipravoval jako na globální finále.

Úspěch a přístup obou jsou tou nejlepší inspirací pro všechny ty, kdo se rozhodnou zapojit do devátého ročníku soutěže, který v České republice startuje už za necelé tři týdny. Organizační tým společnosti Stock Plzeň-Božkov, jež u nás portfolio Diageo Reserve distribuuje a World Class pořádá, její start naplánoval na 30. ledna. „Koncept nového soutěžního ročníku bude podobný jako vloni. Chceme opět zaujmout zajímavými a atraktivními tématy a také lokacemi na semináře. Trochu jiné bude finále, které proběhne 25. května. Vybrali jsme novou a myslím, že mnohem atraktivnější, závěrečnou disciplínu,“ dává nahlédnout do letošních plánů český World Class ambasador Petr Kymla a pokračuje: „Už teď také mohu prozradit, že do Prahy dorazí zajímaví zahraniční hosté. Na zahájení přijede loňský slovenský World Class vítěz Martin Župina a účast ve finálové porotě už nám kromě globálního vítěze Adriána Michalčíka potvrdila také polská barmanka Alicja Bączyk, která v Sydney skončila čtvrtá. Počítáme samozřejmě také se spoluprací s Víťou Cirokem.“

Kulisou pro slavnostní zahájení devátého ročníku soutěže World Class se 30. ledna stane pražský hotel Andaz. Informacemi nabitý program odstartuje ve 13 hod. a všem přítomným nabídne tři semináře, na nichž se dozvědí vše o podmínkách účasti v soutěži a o jejím průběhu, zazní na nich rovněž zadání soutěžních drinků a také tipy, jak se na barmanské klání co nejlépe připravit. „Těm, kdo se chtějí letos do soutěže zapojit, účast na zahajovacím eventu vřele doporučuji, protože se tam dozvědí vše podstatné,“ říká český World Class ambasador. „Jelikož je kapacita seminářů omezená, je potřeba se předem zaregistrovat na mém e-mailu petr.kymla@stock.cz,“ dodává.

Na vítěze lokálního klání čeká v září cesta na globální finále, které se opět uskuteční na velmi atraktivním místě – po australském Sydney padla volba na brazilské São Paulo. Laťka je po osmém ročníku soutěže nastavena vysoko, Petr Kymla však české možnosti v globálním finále vnímá pozitivně. „Jsem přesvědčený o tom, že máme v barové komunitě osobnosti, které dokážou na úspěch Adriána a Víti navázat. Spolu s kolegy ze Stocku jim v tom budeme plně nápomocni,“ uzavírá.

@mohlo by vás zajímat