Spolek Jíme Jih vyměnil gin za kontušovku

17.01.2023AtBars

Zápara z hlubockého pivovaru, kmín z Drahonic a med z Poněšic – to jsou ingredience kontušovky, kterou si v poněšickém lihovaru nechal vyrobit spolek Jíme Jih. Část byla naplněna do láhví, jež stejně jako v případě ginu, který kontušovce předcházel, navrhl František Jungvirt.

Do spolku Jíme Jih patří strakonická restaurace Sůl a Řepa, táborské bistro Thir, českobudějovický rodinný hotel a restaurace Klika kitchen and coffee a ve Kbelnici situovaný Zájezdní hostinec U Jiskrů. Spojuje je snaha v maximální možné míře využívat lokálních, tedy jihočeských, ingrediencí, což se v předchozích letech odrazilo také v ginu, který si v limitovaném množství nechali na zakázku destilovat. Napotřetí se rozhodly vyměnit jalovcovou pálenku za kontušovku. Ze zápary z hlubockého pivovaru, kmínu z Drahonic a medu z Poněšic ji vyrobil Lihovar Poněšice, který v malebné jihočeské vesničce nedaleko Hluboké nad Vltavou vedou tři generace rodiny Ledajaksů – táta, dcera a vnuk.

Kontušovka s 35 % alkoholu, zlatavou barvou a nasládlou chutí je k ochutnání pouze ve zmíněných podnicích spolku Jíme Jih a na dalších pěti spřátelených místech v jižních Čechách. Pořídit si ji lze také on-line a v showroomu sklářského výtvarníka, designéra a malíře skla Františka Jungvirta, jenž je autorem limitované série 53 ručně foukaných láhví z českého křišťálu, do nichž byla část produkce jihočeské kontušovky naplněna. S odkazem na Haškova Švejka, který bývá s kontušovkou často spojován a část jeho osudů se rovněž odehrává na jihu Čech, do designu láhve zakomponoval motiv dýmky, jež je ručně zdobena 24karátovým zlatem. Zlatý je rovněž uzávěr Vinolok, obojí s odkazem na zlaté české ručičky a mistrovský um lokálních řemeslníků. Obal na křišťálové láhve opět pochází z dílny studia Kartoons. Autorem etiket základní řady kontušovky je Jihočeška Valérie Záhonová, studentka ateliéru Produktového designu na pražské UMPRUM.

@mohlo by vás zajímat