Finále Czech Flair League má staronového vítěze

18.01.2023AtBars

V rámci Abzac Bartenders Party, kterou 15. ledna ve svém brněnském centru Abzac uspořádala Česká barmanská asociace, proběhlo finále Czech Flair League. Jeho vítězem, a tedy i držitelem titulu Barman roku 2022, se stal opět flairový matador Martin Vogeltanz.

Předehru finále Czech Flair League obstarala juniorská flairová soutěž pětice studentů gastronomických škol. Jejich úkolem bylo připravit G&T metodou working flair a volný fancy koktejl založený na rumu metodou exhibition flair. Nejlépe se se zadáním v očích osmičlenné poroty, v níž usedly zkušené barmanské osobnosti jako Václav Abraham, David Neumann, Milan Bukovský a Tomáš Kubíček, popasoval Matěj Nováček z Hotelové školy Světlá a Střední odborné školy řemesel Velké Meziříčí. Druhé místo vybojoval Daniel Zuzčák z Albrechtovy střední školy v Českém Těšíně a třetí Nikolai Fomin z baru Vzorkovna.

Do finále Czech Flair League se zapojilo šest barmanů, kteří v uplynulém ročníku ligy získali největší počet bodů. Vítězem se stal Martin Vogeltanz před Štěpánem Šimánkem a Tomášem Bielčíkem. „Vydařila se mi show pro lidi, první polovina sestavy byla čistá. Potom se mi ale spousta triků nepovedla, takže se mi můj výkon nehodnotí dobře. Věděl jsem, že v komisi zasednou zkušení mixologové, proto jsem se hodně zaměřil na chuť drinku. Viva Havana je možná twistem na Negroni – rumovým, kouřovým, meruňkovým a lehce kyselým,“ hodnotí své soutěžní vystoupení staronový flairový Barman roku, kterého tím pádem letos čeká ještě reprezentace České republiky na mistrovství světa v Římě. Mimo medailové pozice skončili Tomáš Vančura, Dominik Buchta a David Sedlák, jenž ale vyhrál vloženou soutěž o nejzajímavější working flair trik.

Úroveň všech soutěžících si velmi pochvaloval vedoucí Czech Flair Teamu Václav Abraham. „Soutěž juniorů měla dobrou úroveň a byla vyrovnaná. V kategorii profesionálů na tom také byla minimálně první trojice docela podobně, ale Martin Vogeltanz přece jen u hodnotitelů nasbíral nejvíc bodů. Všichni kluci měli do pěti pádů, což je na téhle úrovni super výsledek. A třeba Tomáš Vančura zajel sestavu úplně bez pádu, i když nepoužil tak obtížné a originální prvky,“ prohlásil s tím, že Czech Flair Team má letos v plánu uspořádat tři flairové soutěže a finálový souboj, který se odehraje buď na konci tohoto, nebo na začátku toho příštího.

@mohlo by vás zajímat