Bohemia Sekt nově exportuje také do Jordánska

28.01.2023AtBars

Společnost Bohemia Sekt rozšiřuje své exportní aktivity. Nově začal šumivá i tichá vína vyvážet do Jordánska, jež se tak stalo jeho dvanáctým exportním trhem. K dostání tam budou ve specializovaných obchodech s alkoholem, ale také v hotelech.

Bohemia Sekt ve světě dlouhodobě slaví úspěch se svou prémiovou řadou Prestige, která se vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi. Úspěšně se ovšem vyváží a prodává také řada Bohemia Sekt vyrobená charmatovou metodou a tichá vína značek Habánské sklepy a Motýl. Mezi největší exportní trhy Bohemia Sektu patří Slovensko a Belgie. „Během posledních dvou let se nám podařilo úspěšně vstoupit i na vzdálené trhy, jako je Mexiko, Nigérie a právě Jordánsko,“ říká manažer exportu Petr Němeček a pokračuje: „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo získat takto zajímavý exportní trh, kde má víno tisíciletou tradici a je nejoblíbenějším alkoholickým nápojem. Loni v září jsme do Jordánska vyvezli první dodávku s Bohemia Sektem a víny, a v tuto chvíli už připravujeme další.“

Klíčovým momentem bylo v případě Jordánska nalezení spolehlivého místního partnera, který je důležitý jak z hlediska znalosti trhu, tak kvůli poměrně složitým dovozovým pravidlům. Stal se jím Issam Haddad, majitel jedné z největších jordánských sítí specializovaných obchodů s alkoholem. Kromě sektu, který je vlajkovou lodí společnosti Bohemia Sekt, bude mít v nabídce také sortiment tichých vín, například značky Chateau Bzenec a Motýl. Ačkoliv první zásilka vín z Bohemia Sektu dorazila do Jordánska už na konci září, místním zákazníkům mohla být nabídnuta až začátkem prosince. Důvodem byly zejména procedury se schválením uvedení nových produktů na trh.

@mohlo by vás zajímat