60 vteřin s Tomášem Nejedlým

29.01.2023Ondra Hnilička a Bára Urbanová

Tomáš Nejedlý se v barové branži pohybuje sedm let a téměř po celou tu dobu se drží stejné party. Během covidu uzavřený Cash Only akorát vyměnil za Liquid Office, který je do určité míry jeho nástupnickým podnikem. A právě Liquid Office posloužil jako kulisa pro náš minutový rozhovor.

Tomáš vyrůstal ve Zdibech u Prahy, takže je v podstatě Pražák. Původně chtěl být hokejistou, což je jeden z důvodů, proč si ke studiu vybral obor management sportu a sportovních zařízení. A i když si hokej zahraje i dnes, nakonec u něj zvítězily šejkr a míchací sklenice. Barmanské profesi se věnuje sedm let, tedy od svých třiadvaceti. „Baví mě vaření a kreativita spojená s kuchařskou prací. Ale být zavřený v kuchyni? Ani náhodou! Být barmanem pro mě znamená být kreativní, pohostinný a ve středu dění. Naladit se na hosta – v tom je to kouzlo,“ objasňuje, co ho přivedlo za bar. Podniků, kterými doposud prošel, není moc. „Když nebudu počítat úplné začátky, tak mě nejvíc poznamenal Cash Only, kde jsem strávil skoro pět let,“ říká.

Se stejnou partou, která stála za Cash Only, v současné době působí v baru Liquid Office, který byl otevřen přesně před rokem v Praze-Karlíně. Jde o podnik s celodenním provozem, a tak si Tomáš k míchání drinků přibral ještě přípravu kávy. „V Liquid Office musejí umět všichni všechno. V praxi to znamená, že barman pracuje jeden týden v měsíci jako barista a naopak,“ dodává Tomáš na vysvětlenou s tím, že on sám ještě trochu potřebuje zapracovat na latte art…

A čím by se mohl stát, kdyby se rozhodl pověsit barmanské řemeslo na hřebík? „Poslední dobou mě strašně baví práce se dřevem, takže asi truhlářem,“ říká. Jasno má i o svých plánech do nejbližší budoucnosti. Chce být skvělým tátou – protože právě to je nová role, která ho už brzy čeká.

video: Ondra Číhal

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat