Nová bitters Stocku vznikla s přispěním barmanů

23.02.2023AtBars

V Prádle u Nepomuku nově kromě Fernetu Stock vznikají rovněž bitters, která s ním sdílejí část ingrediencí. Jejich vytvoření iniciovali barmani z brněnské gastro skupiny Lidi z Baru a na tvorbě bitters No. 20 Pale a No. 21 Dark se spolu se společností Stock Plzeň-Božkov také podíleli.

Nápad vytvořit originální česká bitters se zrodil už dříve, reálnějších obrysů ovšem začal nabírat zhruba před dvěma lety, když zástupci brněnské gastronomické skupiny Lidi z Baru spolu s ambasadorem Fernetu Stock Peterem Bobulou navštívili palírnu v Prádle u Nepomuku. Měli tam mimo jiné možnost ochutnat macerát čtrnácti bylin, který je základem fernetu. A právě ten se stal odrazovým můstkem pro tvorbu bitters, na jejichž vývoji se na za brněnské barmany podíleli Rudolf Forman, Tomáš Křemenák a Michal Nevrlý a za Stock primárně master blenderka Petra Lišková a Peter Bobula. „Mým úkolem bylo zajistit komunikaci mezi oběma stranami, protože každá kladla důraz na něco trochu jiného. Ne snad, že by docházelo k nějakým neshodám, ale jako člověk, který rozumí oběma stranám, jsem dokázal lépe vysvětlit třeba to, proč je nutné použít konkrétní láhve nebo proč je tak důležité přibalit k bitters dasher,“ dodává ambasador Fernetu Stock.

Od samého počátku bylo jasné, že to jen o jedněch bitters nebude. „Už od prvotní myšlenky pro nás bylo alfou i omegou vytvořit bitters, která budou mít širší využití, a ne jen koktejl od koktejlu. Rozhodli jsme se proto pro dva protipóly – lehká a svěží, ale pořád tělnatá bitters s výraznou ovocnou linkou a těžší, hodně kořenitá a chuťově plná bitters,“ objasňuje Ruda Forman a stručně přibližuje i následný vývoj obou produktů: „V Prádle jsme dostali fernetový základ a několik desítek macerátů různých koření, bylin a kůr. Nastínili jsme si směr obou bitters, vybrali maceráty, které nám k nim koncepčně ladily, a pomocí pipety jsme začali kombinovat. Druhý den jsme ve Stocku prozatímní výsledek a koncepci prezentovali. Poté jsme se vrátili do Brna a v následujících měsících jsme společně bitters ladili na dálku.“

Než byly obě strany naprosto spokojeny, vznikly dvě desítky vzorků, což se ostatně promítlo i do názvu výsledných bitters – No. 20 Pale a No. 21 Dark. Základ obou tvoří kombinace fernetového macerátu a macerátu bitteru Radis, který Stock vyrábí výhradně pro italský trh. Pale bitters jsou pak ještě obohacena o extrakty hřebíčku a exotického ovoce. Jejich celkové vyznění je tak ovocné, díky čemuž se hodí primárně do svěžích drinků na bázi světlého rumu, ginu, tequily, mezcalu a dalších světlých destilátů, respektive pro koktejly aperitivního charakteru. Výrazně kořeněný charakter Dark bitters dotváří extrakt hřebíčku a přírodní skořicové silice. Hodí se třeba do tiki drinků nebo těžších aperitivních koktejlů na bázi rumu, bourbonu, koňaku a výrazných destilátů.

Oficiální premiéru před barmanskou komunitou z Česka i Slovenska měly No. 20 Pale a No. 21 Dark bitters 7. února v Praze v prostorách Kasáren Karlín. Kromě Rudolfa Formana, Petera Bobuly a master blenderky Petry Liškové se jejich představení ujal také zkušený barman Vítězslav Cirok, jenž dostal příležitost s nimi pracovat ještě před uvedením na trh. „Pale a Dark bitters pro mě byly velkým a hlavně milým překvapením. Jde o velmi povedený produkt a skvělý tah ze strany Stocku, jenž se na jeho vývoji spojil se zástupci barmanské komunity,“ chválí novinku Víťa.

Nadšení neskrývá ani ambasador Fernetu Stock Peter Bobula. „Bylo úžasné sledovat vývoj bitters od každé základní suroviny až k použití za barem. Vyzdvihnout musím kromě zapojení barmanů také rozsah schopností naší master blenderky Petry Liškové. Často se bavíme o blenderských legendách světa rumu a whisky a neuvědomujeme si, že podobně schopných a úctyhodných lidí máme pár i ve svém okolí,“ říká a pokračuje: „Jsem si jistý, že časem přibudou další bitters. Například Jan Šebek vyhrál možnost vyrobit si vlastní bitters v soutěži Můj Fernet Stock Bavorák 2019. Teď, když už jsou No. 20 Pale a No. 21 Dark na trhu, si konečně může svoji výhru ‚vyzvednout‘. Nepochybuju o tom, že vznikne další krásny produkt.“

@mohlo by vás zajímat