Nový Božkov Republica se vyrábí metodou solera

24.03.2023AtBars

Jednou z priorit společnosti Stock Plzeň-Božkov je podpora inovací, což se promítlo i do produktové řady Božkov Republica. Jejím nejnovějším přírůstkem je dominikánský rum vyrobený tradiční metodou solera, která mu dala i jméno.

Novinka Božkov Republica Solera je odpovědí na úspěch, který třtinové rumy odkazující na první republiku mezi spotřebiteli doposud měly. Od uvedení na trh v roce 2018 se jim podařilo vybudovat nový segment lokálních rumů s obratem téměř 3 mld. Kč. „Snažíme se pravidelně přicházet s novinkami, kterými reagujeme na aktuální trendy. V současné době spotřebitelé vyhledávají třtinové rumy se sušším chuťovým profilem z konkrétních destinací v Karibiku. Proto uvádíme na trh náš nový dominikánský třtinový rum Božkov Republica Solera,“ říká marketingový ředitel Stocku Tomáš Hejkal a pokračuje: „V rámci svého cenového segmentu je unikátní využitím prémiové metody staření, přitom se nám podařilo ho uvést na trh za atraktivní ‚božkovskou‘ cenu.“

Novinka Božkov Republica se vyrábí v Dominikánské republice tradiční metodou solera, jejíž podstatou je umístění dubových sudů nad sebou do pyramidového seskupení. Každé patro obsahuje jinak starý rum, přičemž sudy jsou řazeny od nejstaršího po nejmladší. Rum se stáčí ze spodního, nejstaršího sudu, jehož obsah se následně doplní o mladší rum z vyššího patra atd. a do nejvyššího patra se nalije nový destilát. Výhodou tohoto systému je konzistentní chuť výsledného destilátu napříč ročníky. V případě rumu Božkov Republica Solera se výsledek vyznačuje jantarovou barvou, jemnou chutí s tóny karamelu, sušeného ovoce, citrusů, sherry, vanilky a koření. Plní se do půllitrových láhví naředěný na 38 % alkoholu. Cena novinky činí 199 Kč.

foto: Michal Prouza

@mohlo by vás zajímat