60 vteřin s Tomášem Bakajem

02.04.2023Ondra Hnilička a Bára Urbanová

V pražském baru AnonymouS Shrink’s Office už bezmála dva roky „léčí“ hosty v roli cvokařových pacientů Tomáš Bakaj. Před kamerou 60 vteřin se role obrátily a my se prostřednictvím dobře mířených otázek pokusili nahlédnout do jeho duše.

Brzy osmadvacetiletý Tomáš Bakaj pochází z východního Slovenska. V dětství chtěl být vším možným, nejvíc asi kosmonautem. Nakonec si ale podal přihlášku do Košic na střední odbor školu, obor kuchař. Kuchařský rondon ovšem nakonec vyměnil za barmanskou zástěru a hrnce s vařečkami za šejkr a míchací sklenici. Za bar se poprvé postavil před devíti lety na stáži v Řecku, další zkušenosti následně sbíral hlavně v Praze, kam ho podle jeho slov přivedlo studium vysoké školy a představa života v obleku. Přednost ale nakonec dostalo barmanství.

Ještě než se v létě 2021 Tomáš stal součástí týmu AnonymouS, pracoval v několika dalších podnicích, například v barech Aloha či Crystal. Jeho působištěm je už bezmála dva roky AnonymouS Shrink’s Office. Na konceptu baru, který svůj koncept odvozuje od švýcarského psychiatra a psychoanalytika Hermanna Rorschacha a jeho projektivního testu osobnosti, Tomáše baví spousta věcí, nejvíc asi to, že je svůj a možná až lehce výstřední. Projevuje se to třeba tím, že si hosté vybírají drinky podle barevných skvrn nebo ze cvokařova deníku, který obsahuje soupis nemocí a také léky na ně.

K Tomášovým koníčkům patří literatura, cestování a jídlo. Když si chce odpočinout, vypne telefon, pustí si hudbu a dá si něco dobrého. „Na to, kolik toho sním, jsem dost vybíravý,“ říká. Obecně má rád pikantní jídla, neváhá dokonce zkoušet papričky, které jsou na Scovilleově stupnici hodně vysoko. Přehlédnout nelze ani to, že se Tomáš zhlédl v tetování – po těle jich má celou řadu. „Nedržím se žádného konkrétního stylu, spolu s tatérem vytváříme komplexní věci. Jelikož nemáme hotovou ještě ani polovinu, je těžké říct, které z nich bude nejzajímavější. Možná mytologická bestie, kterou mám na tříslech,“ prozrazuje. Není to ale samozřejmě tetování, co Tomáše zaměstnává nejvíc – aktuálně třeba zkouší štěstí na soutěžním poli a také se věnuje přípravě nového menu, které by mělo mít jako vždy premiéru v listopadu.

video: Ondra Číhal

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat