60 vteřin s Lukášem Holoubkem

03.05.2023Ondra Hnilička a Bára Urbanová

Je to sotva pár dnů, co se v Brně poprvé otevřely dveře nového Whiskey Baru, který neexistuje. Jeho provozním a šéfbarmanem je Lukáš Holoubek, jenž doposud působil ve „starém“ Whiskáči. A právě tam jsme si ho všimli i my a rozhodli se ho posadit před kameru 60 vteřin…

Lukášovi je sedmadvacet a v barové branži se pohybuje zhruba sedm let. Za šejkr a míchací sklenici vyměnil tenisovou raketu. Tenis hrál od malička, což ho mimo jiné motivovalo k tomu, aby vystudoval sportovní gymnázium. Veškeré barmanské dovednosti a příslušné znalosti získal až přímo za barem. A co ho tam dostalo? Tak na tuhle otázku má Lukáš zajímavou odpověď… „Moje dnes už bývalá přítelkyně odjela do zahraničí a já zjistil, že mám večer spoustu času a nechtěl jsem jen chodit na pivko a utrácet,“ říká.

Lukášovým prvním barovým působištěm byl brněnský podnik s dýmkami, který je už dávno zavřený. Zkusil si i práci v zahraničí, a to rovnou v plážovém baru, převážná část jeho profesního života je ale spojena s Brnem a Whiskey Barem, který neexistuje. Jen teď „starý“ Whiskáč vyměnil za nový, jenž byl minulý týden otevřen v Běhounské ulici přímo v centru města a Lukáš se v něm ujal role provozního a šéfbarmana.

Na barmanské práci Lukáše nejvíc baví kreativita, příběhy, které si vyslechne od hostů, ale taky barová komunita jako taková a tým lidí, jimiž je obklopen. Jeho představa vzdálenější budoucnosti se proto od současnosti nijak zvlášť neliší. „Za deset let se vidím stále v gastru. Pořád bych chtěl mít pár směn za barem a dál budovat a podporovat náš tým plný skvělých lidí,“ dává nahlédnout do svých plánů. Ty nejbližší, které má, jsou spojeny i s jeho koníčky, k nimž patří dobré jídlo, cestování, zájem o kulturu a veřejné dění. „Rád bych si teď trochu víc uspořádal život, odjel aspoň na pár dnů do Španělska nebo Itálie. Mým hlavním plánem ale zůstává starat se o nový Whiskáč,“ uzavírá.

video: Ondra Číhal

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat