Trofej pro World Class vítěze opět navrhl Jan Plecháč

15.05.2023AtBars

Už příští týden se uskuteční finále českého národního kola soutěže Diageo Reserve World Class. Adeptů na vítězství je dvanáct, na toho nejlepšího čeká kromě cesty na globální klání, které bude v září hostit brazilské São Paulo, také trofej, kterou opět navrhl známý designér Jan Plecháč.

Společnost Stock Plzeň-Božkov, která World Class v České republice pořádá, designéra Jana Plecháče ke spolupráci na tvorbě trofeje poprvé oslovila v loňském roce. Už tehdy se nechal inspirovat prací barmanů a rozhodl se ztvárnit jedinečnost okamžiku, které pro své hosty vytvářejí. Podobně prchavá jako každý jedinečný okamžik byla i sama trofej – vyrobil ji totiž z ledu, a tak během několika hodin roztála. Vítězi po ní zůstala barmanská lžíce, kterou do ledu zamrazil.

Letošní trofej je protipólem té loňské. „Tentokrát jsme to vzali z druhého konce a udělali jsme celý proces naruby. Z barmanů se během míchání drinků stávají naprostí mágové. Není to totiž jen o tom smíchat pár surovin dohromady, nyní je to úplná alchymie. Proto jsme v letošní ceně chtěli zhmotnit něco nehmotného. Být také trochu alchymisty. Vycházeli jsme z kouře a bublin, což jsou dva prvky, které barmani ve své práci používají. Kouř i bubliny jsou prchavé prvky, které zmizí během pár vteřin. A právě tyhle efemerní prvky jsme chtěli v letošní ceně zhmotnit. Cena pro letošního vítěze znázorňuje moment, kdy se bubliny ztrácejí v éteru. Jsou zachycením jedinečného momentu, stejně jedinečným, jako je konečné vyhlášení vítěze,“ rozkrývá zdroj své letošní inspirace Jan Plecháč.

@mohlo by vás zajímat