Letní věnečky od Janečka chutnají po jahodách

27.05.2023AtBars

Cukrářský boutique Věnečky Janeček má v nabídce pouze jediný dezert, miniaturní verzi věnečků, zato ji však nabízí hned v několika příchutích. Ke čtyřem stálým sladkým variacím se v průběhu roku přidávají další – s nadcházejícím létem přišla na řadu jahodová.

Když Roman Janeček v pražské Pštrossově ulici před více než rokem otevíral svůj cukrářský boutique, měl ve stálé nabídce tři druhy věnečků – máslový, čokoládový, pistáciový. Průběžně k nim přidával další příchutě, které vybíral vždy s ohledem na aktuální sezonu. Na loňskou citronovou posbíral od zákazníků tolik pozitivních reakcí, že se ji rozhodl v nabídce ponechat natrvalo. A ze čtyř stálých sladkých příchutí teď možná bude pět. „Podle prvních ohlasů se zdá, že podobný osud jako citronový čeká i jahodový věneček, který svou intenzivní a osvěžující chutí čerstvého ovoce hezky doplňuje ostatní. Léto by tak mohlo trvat celý rok,“ prozrazuje Roman Janeček.

Podobně jako ostatní věnečky je i nejnovější jahodový přírůstek polosladký. Krém, ukrytý v sytě červeném korpusu, tvoří máslo, rozvar z jahod a trocha cukru. Výsledkem je svěží, jemně nakyslá chuť připomínající jahodovou zmrzlinu.

@mohlo by vás zajímat