Rozmarné Cuvée Jiřího Menzela bude i pomáhat

31.05.2023AtBars

Vinařství Wilomenna připravilo u příležitosti nedožitých 85. narozenin Jiřího Menzela limitovanou edici červeného vína Rozmarné Cuvée, jehož prostřednictvím se chystá pomáhat – z každé prodané láhve věnuje padesát korun na dobrou věc.

Rozmarné Cuvée JM 2021 sestává ze Svatovavřineckého z šedesátiletých keřů, Pinotu noir a Dornfelderu. Hrozny byly sklizeny na vinicích v Blšanském chlumu, který disponuje sopečným podložím. Vzniklo s minimálním zásahem a bez zbytečných přídavků. Výsledkem je cuvée s lehce kořenitým nádechem, ve kterém se mísí chuť lesních plodů s vařenými povidly. Krásně doplní zejména na grilu upravené červené maso nebo zvěřinu.

Naplněno jím bylo pouze pět set láhví, jež se budou prodávat po pěti stech korun. Z každého prodaného Rozmarného Cuvée JM 2021 dostane 50 Kč Nadační fond Jiřího Menzela, který spravuje jeho žena Olga Menzelová. Zaměřuje se především na pomoc umělcům, kteří se ocitnou v podobné situaci jako známý režisér. Jiří Menzel byl před svou smrtí po dobu tří let odkázán na čtyřiadvacetihodinovou péči druhých, z toho dva roky strávil doma, přičemž veškerá tato péče byla velmi finančně náročná. Cílem nadace je proto udělat vše pro to, aby umělci, které postihne to samé, mohli spokojeně a důstojně dožít.

@mohlo by vás zajímat