60 vteřin s Matejem Brunovským

07.06.2023Ondra Hnilička a Bára Urbanová

Když byl před dvěma lety v Praze otevřen Beyond the Bar, do jeho čela se postavil Matej Brunovský. Kromě nesporného barmanského talentu měl už tehdy navzdory svému mládí zkušenosti s prací za barem ve třech zemích. Člověk je to ale vcelku uzavřený, a tak jsme ho před kamerou 60 vteřin museli trochu rozpovídat…

Matej se narodil před dvaatřiceti lety na severovýchodě Slovenska. Pochází z Malého Lipníka, což je obec v okrese Stará Ľubovňa v Prešovském kraji, a současně z velké rodiny – má čtyři bratry. Ke studiu si vybral Hotelovou akademii Otty Brucknera v Kežmaroku a pak pokračoval dál na bánskobystrickou Univerzitu Mateja Bela, kde získal titul bakaláře v oboru Cestovní ruch. Bar do jeho života vstoupil už během praxe na střední. „Nechtělo se mi vstávat a dělat v hotelu snídaňového číšníka, tak jsem se tlačil do lobby baru. Bavilo mě víc dělat právě tam než jen roznášet talíře,“ ohlíží se zpátky.

Ve svém profesním životopise má Matej jen pár dosavadních zaměstnavatelů, o to zajímavější podniky to ale jsou. Nejvíc se toho podle vlastních slov naučil už ve svém prvním působišti, kterým byl v letech 2010–2015 lobby bar Grandhotelu Kempinski na Štrbském Plese. Z Vysokých Tater se přesunul rovnou na Floridu, dva roky pracoval v resortu Waldorf Astoria na Key West. Po USA si Matej jako další místo pro práci a život vybral Českou republiku. Do povědomí místní barové komunity se dostal jako jedna z tváří The Banker’s Baru, kam nastoupil v roce 2017. Jeho působení zde ukončil covid a po krátkém intermezzu v několika dalších podnicích o sobě Matej dal znovu výrazněji vědět v červnu 2021 jako šéfbarman nově otevřeného baru v pražské Liliové ulici, který dostal jméno Beyond the Bar.

Zajímavou odpověď má Maťo na otázku, čím jiným než barmanem by mohl být – prý tramvajákem. Nic takového ale momentálně nehrozí. Jeho nejbližším profesním cílem je posouvat Beyond the Bar dál, pěkně krok za krokem. Velkou oporu má ve své partnerce Zuzce, s níž se letos na konci května po pětileté známosti oženil. Volný čas tráví nejraději právě s ní, trochu jí ale konkurují Maťovy koníčky, k nimž patří fotbal, zejména sledování anglické Premier League, ale taky politika a vaření. „Nejlíp si u něj odpočinu,“ prozrazuje na sebe Matej.

video: Ondra Číhal

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat