Součástí letošního Conventu bude i Agave Embassy

23.06.2023BCB

Tequila a mezcal jsou v posledních letech v kurzu, a tak se jen málokteré koktejlové menu objede bez drinků na jejich bázi. Letošní Bar Convent Berlin proto poprvé ve své historii destilátům z agáve a širokým možnostem, které barmanům nabízejí, vyhradí speciální místo. Ve spolupráci s athénským barem Barro Negro na výstavišti vybuduje BCB Agave Embassy.

Bar Convent Berlin (BCB) se v prostorách berlínského výstaviště uskuteční 9.–11. října a BCB Agave Embassy je prvním hotspotem letošního programu, který byl veřejnosti odhalen. Do Berlína kvůli ní z řecké metropole dorazí tým Barro Negro Athens, aby návštěvníkům BCB předvedl své koktejlové kreace a jejich prostřednictvím ukázal, jaké možnosti tequila a mezcal po chuťové stránce nabízejí a jaké příběhy se za nimi skrývají. Projekt ambasády podpoří vybraní vystavovatelé, kteří jí dodají destiláty a další produkty z agáve, ale také další nápoje. Velký důraz bude rovněž kladen na vzdělávání – v plánu jsou různé semináře, degustace a masterclassy, na nichž kromě Barro Negro a týmu BCB pracuje ještě jeden z jeho partnerů Club Cantina.

Barro Negro, jenž se jako první z athénských barů zaměřuje na tequilu a mezcal, se zrodil z obrovské vášně pro Mexiko a destiláty z agáve. V roce 2019 ho otevřeli George Kavaklis a Stelios Papadopoulos, jimž se podařilo dát dohromady pro stejnou věc nadšený tým, spolu s nímž se jim daří Barro Negro neustále posouvat dál. K jejich společným úspěchům patří mimo jiné i 52. místo v loňském žebříčku The World’s 50 Best Bars. Více o sobě, baru i spolupráci s BCB prozrazuje Stelios Papadopoulos v krátkém rozhovoru.

Steliosi, jako jeden z prvních barmanů mimo Mexiko se můžeš pyšnit titulem Tequila Connoisseur. Jak si, nejen z této pozice, vysvětluješ současný zvýšený zájem o destiláty z agáve?

Podle mého je to rozhodně řemeslným charakterem, který je pro tequilu, mezcal a další destiláty z agáve typický. Způsob, jakým se lidé v Mexiku o rostliny agáve starají, i celá kulturu, jež se kolem nich v průběhu staletí vytvořila, jsou naprosto jedinečné. Vypěstovat agáve trvá od sedmi do dvaceti, někdy dokonce až pětadvaceti let. Je to živý organismus, kterému je potřeba věnovat maximální pozornost a péči, abyste dosáhli kýženého výsledku. Lidé si podle mého začínají uvědomovat, jak fascinující historii tyto destiláty mají, současně ale toto dědictví plně koresponduje se současnou nápojovou kulturou, která tíhne k rozmanitosti. V každé sklence destilátu z agáve, kterou pijete, je kousek mexické duše.

Co tě na mexické kultuře fascinuje nejvíc?

Nápad otevřít Barro Negro Athens vzešel z našich početných cest po Mexiku. Osobních a profesních zkušeností, o něž se bylo možné opřít, jsme s Georgem měli dost, my se ale ještě vydali do dalších palíren, abychom poznali nové produkty a získali pro náš bar unikátní destiláty, na něž lze mimo Mexiko jen těžko narazit. Celá země, její obyvatelé i rozmanitost agáve nás vždycky fascinovali, a tak jsme se nakonec rozhodli udělat z Barro Negro místo, jež vyvrátí mylné představy, které lidé o tequile a mezcalu často mají. Hodně z nich má Mexiko spojené s panáky tequily, kaktusy, sombrery a mariachi, což jsou samá klišé… A naopak ne každý ví, jak moc rozmanitá, dynamická, moderní, sexy a živá tato nádherná země je. Celá latinskoamerická barová scéna, včetně té mexické, je nyní na vzestupu a může se pochlubit celou řadou skvělých nových barů a úžasných profesionálů, z nichž vyzařuje neuvěřitelná energie, odbornost a vášeň pro to, co dělají. A tohle všechno se hostům v Barro Negro snažíme ukázat.

Co přesně mohou návštěvníci od BCB Agave Embassy by Barro Negro Athens očekávat?

Chtěli bychom na BCB vytvořit stejnou atmosféru, jakou má Barro Negro Athens, a zajistit, aby si jeho návštěvníci mohli užívat naše koktejly a seznámit se s naší misí v co nejautentičtějším prostředí. Celý náš bar je inspirovaný Mexikem, jeho ulicemi, nábojem i barvami. Rádi bychom tento osobitý styl přenesli do Berlína a umožnili ho návštěvníkům vnímat všemi smysly. Nechceme se ale zaměřit jen na míchání výborných drinků a ukázku skvělé mixibility destilátů z agáve, naším cílem také bude sdílet s ostatními naše znalosti. Dáváme proto dohromady bohatý program sestávající z různých seminářů a masterclassů zaměřených na destiláty agáve, kterým bude vyhrazena část prostor Agave Baru, který v současné době spolu s námi připravují BCB a Club Cantina. Cílem BCB Agave Embassy by Barro Negro Athens je návštěvníky inspirovat a poskytnout jim jedinečný zážitek a my se už teď moc těšíme na všechny ty, kdo se za námi zastaví.

Kdo všechno bude v Berlíně váš barový tým reprezentovat?

Na BCB dorazí téměř celý náš barový tým. Nechybí nám odhodlání pořádně zapracovat na tom, abychom v Berlíně Barro Negro a hodnoty, které zastáváme, prezentovali co nejautentičtěji. Podařilo se nám sestavit úžasný tým z mladých a pracovitých lidí s hlubokými znalostmi. Všichni už se moc těšíme na zážitky a nové zkušenosti, které nám BCB přinese.

Co bylo vaší hlavní motivací pro spolupráci s BCB?

BCB jsem vždy považoval za ideální místo pro networking, výměnu nápadů a zkušeností s kolegy a přáteli, poznávání nových produktů a objevování trendů pro nadcházející rok. Jde o velmi důležitou oborovou událost, kterou by si nikdo z branže neměl nechat ujít. Posláním Barro Negro je inspirovat barmany, obchodníky a celé barové odvětví a ukázat jim potenciál agáve, a já pevně věřím, že právě s tím nám BCB může významně pomoci. Je to ta nejlepší platforma pro prezentaci nás samotných a především toho, čím se zabýváme, mezinárodní barové komunitě.

foto: Barro Negro

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat