60 vteřin s Bárou Ceľuchovou

14.07.2023Ondra Hnilička a Bára Urbanová

I když se Bára Ceľuchová v barovém světě pohybuje méně než deset let, zná ho snad ze všech možných stran. Pracovala na place i za barem, vykonávala ambasadorskou pozici a teď je už skoro rok event managerkou pražského Monkey Baru. V rámci jejích šedesáti vteřin před naší kamerou jsme tak zabrousili i do zvířecího světa…

Bára je čistokrevná Pražačka, v Praze se před devětadvaceti lety narodila a žije tam dodnes. Jako malá chtěla být krasobruslařkou, ke studiu si vybrala grafiku a nová média na umělecké škole, osudnou se jí ale nakonec stala gastronomie, kterou poznala z různých stran a našla v ní i svého životního partnera. „Začínala jsem denním gastrem, pak jsem ale potkala Dominika, který v té době pracoval jako barman v Dejavu, a přešla jsem kvůli němu na noční směny. Nejdřív to byly brigády v Alibi a pak jsem na konci roku 2015 nastoupila na plný úvazek do Steampunku,“ ohlíží se zpátky. Ani tam ovšem dlouho nezůstala – chtěla vědět a umět víc. Napadlo ji ucházet se o práci v Bugsy’s a pro radu, jestli na to má, si zašla za Víťou Cirokem, který tehdy vedl barový tým v L’Fleur. „Jakmile zjistil, že chci změnu, rovnou mi nabídl místo a moje kariéra se otočila naruby,“ vzpomíná.

V L’Fleuru Bára pracovala dva a půl roku. Poslední směnu tam měla v září 2019 a už v listopadu nastoupila na novou pozici – stala se globální ambasadorkou Becherovky. „L’Fleur, Víťa, Miloš a celý tým mi dali obrovskou školu a na ty časy budu vždycky vzpomínat s pokorou a neskutečným vděkem. Člověk se ale nemůže zaseknout na jednom místě, se zkušenostmi je třeba nakládat a kariérně růst. A já si nedovedu představit lepší postup než na tak nádhernou pozici, jakou je právě globální ambasador Becherovky,“ říká.

Další čas na změnu přišel loni v létě, kdy Bára po měsíční pauze věnované odpočinku nastoupila na pozici event managerky pražského Monkey Baru a hotelu Falkensteiner, v němž je situován. „Monkey bar má výhodu členitých prostor, které se dají používat na nespočet různých druhů eventů, jako jsou tiskové konference, workshopy, předváděčky nových produktů, přednášky, firemní meetingy či soukromé večírky. Příjemnou částí programu je i propojení s gastro scénou. Během roku od otevření se nám mimo jiné povedlo zorganizovat pop-up s athénskou michelinskou restaurací Delta a barem Clumsies nebo třeba nedávný masterclass Davida Riose,“ dává pár příkladů Bára a pokračuje: „Teď v létě chystáme večery s živou hudbou. Nejbližší je 27. července, kdy se za DJ pult postaví DJ VIIITO.“

Nejvíc si Bára odpočine s kávou u časopisu nebo v horké vaně, kde nabíjí sociální baterii. Velkou část svého volného času tráví s rodinou. „Jsem hrdá teta, brzy trojnásobná, a to zabere dost času,“ podotýká. Radost jí dělají i dvě kočky, Skotská klapouchá Žufánka a Britská krátkosrstá Pěna. I když to tak na první pohled nemusí vypadat, i jméno druhé z nich má inspiraci v barovém světě. Jakou? To je jedna z věcí, které nám Bára před kamerou 60 vteřin prozradila.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat