Koktejly podle abecedy: Z jako Zombie

26.07.2023Tomáš Mozr

Audioseriál Koktejly podle abecedy, jenž na AtBars.com už přes dva roky v abecedním pořadí představuje rozmanitou škálu příběhů, které se skrývají za více či méně známými klasickými drinky, dospěl do svého konce. Písmeno Z v něm zastupuje Zombie.

Sedmadvacátý a zároveň poslední díl série Koktejly podle abecedy sleduje vzkříšení napůl ztracené receptury a připomíná legendární osobnost, která za tímto výjimečně silným koktejlem stojí. Ostatně málokterý drink v historii byl již od počátku lidem odpírán, pokud jeho množství mělo přesáhnout určitou míru. Ono spojení tří druhů rumu, falerna, Angostura bitters, Pernodu, čerstvé limetové šťávy a tajné směsi s označením Donn’s Mix je navíc nedílnou součástí tiki kultury, jejíž exotická atmosféra lidi přitahuje dodnes. Na koho přesně lze ukázat jako na autora tohoto koktejlu? A proč je stále tak těžké narazit v barech na originální recepturu? To vše a mnohem víc se dozvíte při poslechu následujícího audiopříběhu.

foto: Anna Postnikova, audio: Jakub Ondříšek

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat