Masaryčka ožila také zásluhou pražírny Doubleshot

10.09.2023AtBars

Hned vedle pražského Masarykova nádraží vyrostla nová dominanta, která je moderní a zároveň respektuje historii a stávající zástavbu. Komplex dvou budov nazvaný Masaryčka kolemjdoucím nabídne i gastronomické služby. Svou kavárnu v něm má třeba pražírna Doubleshot.

Za projektem vybudovaným na brownfieldu vedle jednoho z pražských historických nádraží stojí společnost Penta Real Estate. Jejím cílem od počátku bylo vybudovat v centru metropole unikátní architektonické dílo, které se stane nedílnou součástí moderní podoby hlavního města. Ke spolupráci si proto na základě architektonicky-urbanistické soutěže vybrala londýnskou kancelář Zaha Hadid Architects, tehdy ještě v čele s dnes již bohužel zesnulou světově oceňovanou architektkou Zahou Hadid. Jejím českým partnerem se v roli generálního projektanta stalo renomované studio Jakub Cigler Architekti. Stavebně náročný objekt byl dokončen letos v létě a spolu s ním postupně ožívá i ulice Na Florenci, s níž se počítá jako s novou městkou třídou plnou obchodů, ale také restaurací, barů a kaváren. Jednu takovou v Masaryčce otevřela pražírna Doubleshot.

První kavárnou pražírny výběrové kávy Doubleshot byl karlínský Můj šálek kávy, kterou provozuje už jedenáct let. V roce 2013 otevřela espresso bar v prostorách holešovické prodejny Alza.cz a dva roky nato přivítalo své první hosty bubenečské Místo. Čtvrtý podnik, tentokrát situovaný v samém centru Prahy, dostal jméno Loka. Jeho podobu dostalo na starost architektonické studio Mar.s Architects, které je podepsáno například pod interiérem restaurace Výčep, palírny Garage 22, pivovaru Spojovna či Nejen Bistra. Zadání znělo jasně: vytvořit prostor lákavý a přívětivý, ale bez zbytečné zdobnosti, a tak prakticky celý prostor i nabídku vidí hosté rovnou z ulice.

Loka je podnik na pomezí espresso baru a kavárny, který od začátku září láká hosty na výběrovou kávu z pražírny Doubleshot, a to jak na kávové nápoje založené na espressu, tak na kávu filtrovanou. V nabídce má ale samozřejmě i vybrané studené nápoje, stejně jako čaje z Tea Mountain, vína z Veltlínu nebo pivo z minipivovaru Clock. Dát si v ní lze i lehký oběd, snídani nebo dezert, Loka totiž podobně jako další podniky Doubleshotu využívá zázemí jeho pekárny a cukrárny Sladké.

Ve všední dny nová kavárna vítá hosty od půl osmé do šesti, o víkendu se její dveře otevírají v deset. „Loka je otevřená, prostorem i přístupem. Ať už si chcete vzít kávu s sebou nebo si sednout na skleničku a něco dobrého, je pro vás ideální loka(cí) v centru města. Máme i zahrádku směřující do nově zrekonstruované ulice Na Florenci,“ říká zakladatel Doubleshotu Jaroslav Tuček. „Celkově chceme propojit svět kancelářský s tím běžným a být místem, kde si prostě v centru můžete dát pauzu a špičkovou kávu. Protože se tomu těžko věří, ale oproti třeba Vinohradům, Karlínu a dalším pražským čtvrtím, je Praha 1 ještě na výběrovou kávu pořád dost chudá,“ dodává.

@mohlo by vás zajímat