Hlavním hrdinou nového spotu Becherovky je víčko

10.11.2023AtBars

Od října do prosince je v televizi, na digitálních kanálech i na sociálních sítích k vidění nový spot Becherovky, jenž je součástí celé kampaně, která si klade za cíl představit Becherovku jako ten správný digestiv. Hlavním aktérem reklamy je víčko od láhve.

Kampaň, kterou připravila YYY agency, staví na skutečnosti, že už Jan Becher nápoj, jenž nese jeho jméno, prodával jako lék na zažívání. „V této kampani připomínáme Becherovku jako digestiv a propojujeme ji nejen s jídlem, ale také s dalšími příležitostmi, kdy se lidé setkávají a hodují,“ objasňuje Pavel Geschmay, marketingový manažer Jan Becher Pernod Ricard.

Hlavním výstupem kampaně je patnáctivteřinový televizní spot, který připravila produkce Mirage s režisérem Davidem Ticháčkem. Točí se opět kolem ikonické láhve Becherovky, kterou jen na základě siluety poznává 75 % populace, a s předchozí kampaní má společný i výrazný vizuální svět. Dějem diváky provází víčko. „Potřebovali jsme průvodce, který nám ukáže výjimečnost okamžiků strávených společně u stolu. A víčko bylo ideálním kandidátem, protože vychází ze značky a produktu, razí si cestu chuťovými zážitky do finále, kde čeká hořkosladká tečka v podobě Becherovky,“ objasňuje kreativní ředitel YYY agency Tomáš Veselý.

Spot, který bude v televizním vysílání k vidění až do prosince, má i své kratší verze určené pro digitální média. V on-line světě se uplatní rovněž vizuály stylizované do tradičních situací, při kterých se lidé setkávají a patří k nim jídlo, od svatomartinské husy až po Vánoce. Ty Becherovka přenáší i do POS a on-trade materiálů. Své spojení s jídlem prezentuje také partnerstvím s vybranými kuchařskými pořady, k nimž v České republice patří MasterChef a Souboj na talíři a na Slovensku Na nože.

@mohlo by vás zajímat