K pizzerii Da Pietro přibyl na stejné adrese Grill

07.07.2024AtBars

Na stejné adrese, jakou má vyhlášená plzeňská pizzerie Da Pietro, přibyl další podnik, jehož srdcem je opět oheň. Tentokrát ne ovšem pec na pizzu, ale otevřený gril, s jehož využitím se kromě burgerů, steaků či kuřat připravují třeba i některé dezerty.   

Da Pietro Grill vznikl šťastnou náhodou, když se majitelům pizzerie stejného jména podařilo získat nevelké prostory, jež s ní na adrese Smetanovy sady 4 sousedí. „Nevěděli jsme, jak naložit s malým prostorem, většinu totiž zabírala kuchyně. A tak nás napadl chef’s table koncept, který známe spíš ze zahraničí, kdy hosté sedí kolem baru a v přímém přenosu sledují, jak kuchaři připravují jejich objednávku,“ objasňuje majitel restaurace Da Pietro Grill Petr Soukal a pokračuje: „Zároveň tím navazujeme na dávnou minulost, kdy byl oheň středem pro místa setkávání, zdrojem tepla, symbolem bezpečí a prostředkem pro úpravu potravy.“

Centrem všeho dění je tak otevřený gril Mibrasa vytápěný směsí přírodního kokosového uhlí a bukového dřeva. Klíčová je ale i volba surovin. Část z nich se dováží z Itálie, většina je ovšem od místních farmářů, pěstitelů a chovatelů. „Naše maso pochází pouze z českých farem a sami si ho i meleme na burgery nebo staříme. Steaky jsou vyzrálé suchou cestou minimálně po dobu 50 dní. Díky suchému zrání maso křehne a získává intenzivnější chuť,“ podotýká Petr Soukal.

Vždy, když je možnost, zapojí kuchaři do procesu přípravy gril. „Oheň využíváme i při přípravě dezertů nebo kečupu z grilovaných rajčat. Stále zkoušíme nové chutě, jezdíme za inspirací a vymýšlíme například sezonní příchutě,“ dodává majitel podniku. Inspiraci na cestách nová plzeňská restaurace nasbírala i v případě uzenin, které má v nabídce. „Společně s několika členy týmu jsme vyrazili na kurz do Kalábrie, kde jsme se učili dělat pravé italské salámy. Díky tomu můžeme hostům nabídnout vlastní uzeniny z českého masa na italský způsob, které si udíme ve vlastní udírně,“ prozrazuje Petr Soukal s tím, že vlastní výroby jsou ještě třeba housky nebo majonézy, ale i kombucha. Nápojovému lístku pak dominují naturální vína italské provenience, která si restaurace sama dováží, doplněná o naturální zástupce z Moravy a Rakouska.

@mohlo by vás zajímat