AtTalks: Z barmana manažerem

29.01.2026Jakub Ondříšek

Přechod z barmanské pozice do manažerské role mění víc než pracovní náplň. Jiné jsou vztahy, odpovědnost i způsob přemýšlení o práci. V tomto dílu AtTalks jsme si povídali s Vaškem Jahnem a Jiřím Vošahlíkem o tom, co se skutečně změní ve chvíli, kdy člověk začne nést odpovědnost za lidi, provoz a bar jako celek.

Dobrého barmana host pozná během pár minut. Podle drinku, energie i komunikace. Výsledek jeho práce je okamžitý a viditelný. Manažerská role funguje jinak. Je tichá, dlouhodobá a často se projeví až ve chvíli, kdy se něco pokazí. Vašek Jahn dnes vede Revír Karlín, místo postavené na atmosféře, hudbě a každodenní práci s hostem. Jiří Vošahlík má za sebou roky v Hemingway baru a nyní působí v hotelovém prostředí Fairmont Golden Prague, kde barový provoz funguje v jiném rytmu i měřítku. Jedním z hlavních témat našeho rozhovoru tak byla změna role. Zatímco barman řeší konkrétní okamžik, manažer řeší systém. Už není zodpovědný za jeden výkon, ale za prostředí, ve kterém mohou dobře pracovat ostatní. S tím přichází i jiný typ tlaku. Méně fyzický, zato trvalý. Práce nekončí zavřením baru, ale pokračuje v přemýšlení o lidech, rozhodnutích a jejich důsledcích. Tenhle díl AtTalks není o tom, že by manažerská role byla lepší než práce barmana. Je jiná. Vyžaduje jiný způsob myšlení, větší míru sebereflexe a ochotu nést odpovědnost za celek. Je určený všem, kdo o tomhle kroku přemýšlejí. Nebo už ho udělali a zjišťují, že změna pozice znamená i změnu toho, jak se na svou práci dívají.
video: Studio Karlín on Air

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat